Araz Supermarketlər şəbəkəsi
XXI əsrin birinci on illiyində ölkəmizdə, əsasən də Bakıda mövcud olan pərakəndə satış bazarında kifayət qədər boşluqlar hiss olunurdu.
"Veysəloğlu" distribütor şirkətinin qurucuları Aydın Veysəloğlu, İlqar Talıbov və Bəxtiyar Allahverdi 2011-ci il mayın 7-də pərakəndə sektorda yaranan fürsətləri dəyərləndirərək "Araz" supermarketləri şəbəkəsini qurmağı qərara aldılar.
Məqsədi "Siz harada, “Araz” orada sloqanı" ilə Azərbaycanın bütün bölgələrində “Araz” supermarketlər şəbəkəsinin yaradılmasına nail olmaq, bununla da bütün pərakəndə sektorunu əhatə etməyi hədəf götürən “Araz" supermarketlər şəbəkəsi ilk olaraq 2011-ci ildə Bakıda 4 filialla xidmətə başladı.
İnkişaf yolunu davam etdirən "Araz" supermarketlər şəbəkəsinin təkcə Bakı və Sumqayıt şəhərlərində deyil, eləcə də Şəki, Zaqatala, İmişli, Gəncə, Daşkəsən, Quba, Saatlı, Mingəçevir, Yevlax, Masallı və Şuşa şəhərlərində də marketləri vardır. "Araz" supermarket hal-hazırda ölkəmizin bir çox ərazilərindəki 400-dən çox marketi , 11000-dən artıq əməkdaşı və Məhəmmədi qəsəbəsində yerləşən müasir logistik mərkəzi ilə müştərilərinin xidmətindədir.