- Nağd pul və qiymətlilərlə aparılan əməliyyatların Mərkəzi Bankın normativ göstəricilərinə və bankın daxili qaydalarına uyğun aparılmasını təmin edir;
- Nağd pulun qəbulunu və sayılıb çeşidlənməsini təmin edir.
- Sayılmış pulların bandrollaşdırılmasını və bağlanmasını həyata keçirir.
- Xəzinədə olan tələbatdan və limitdən artıq nağd pul və qiymətliləri bankın ehtiyyat fonduna təhvil verir;
- Müştərilərə ancaq baş xəzinədar və ya şöbə müdiri tərəfindən tapşırılmış qiymətlilərin mədaxili, mıəxarici və valyuta mübadiləsi xidməti göstərir;
- Filialın nəzdində olan mübadilə məntəqələrini nağd pul vasitəsi ilə təmin edir;
- Nağd pul və digər qiymətlilərlə bağlı aparılmış əməliyyatlar barədə müəyyən olunmuş formalarda hesabatları təqdim edir;
- Dövriyyəyə yararsız nağd pula və digər qiymətlilərin dövriyyədən çıxarılmasına, dəyişdirilməsinə, bu sahədə Mərkəzi Bankın qaydalarına əməl edir;
- Mərkəzi Bankın və Bankdaxili qayda və təlimatları bilmək, onlara riayət etmək.
Namizədə tələblər:- Ali təhsil (maliyyə və iqtisadi təhsilli olması arzu ediləndir);
- Aidiyyatı sahədə ən azı 2 il iş təcrübəsi
- Vətəndaş qüsursuzluğuna malik olmalı;
- Ciddi nəzarət etmək qabiliyyəti olmalı;
- Kollektivdə işləmək qabiliyyəti, gülərüz və müştərilərlə yüksək nəzakətlə davranmaq qabiliyyəti;
- Məsuliyyətli, diqqətli, tələbkar, təşəbbüskar olmaq.
- Pul və qiymətlilərlə işləmə qabiliyyəti.
Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər öz CV-lərini career@rabitabank.com elektron ünvanına göndərə bilərlər. Müraciət etdiyiniz vəzifənin adını email-in mövzu hissəsində “Aparıcı xəzinədar (Naxçıvan şöbəsi)” göstərməyiniz xahiş olunur.