Bu elanın vaxtı bitib. vakansiyaları üçün bura keçid edin!
Expressbank ASC-nin Risklərin idarə edilməsi Departamenti/Bank risklərinin təhlili şöbəsi/böyük mütəxəssis vakansiyası aktivdir.
• Müştərilər üzrə analitik məlumatların düzgün tərtib olunmasına nəzarətin təşkil edilməsi;
• Bank risklərinin ölçülməsi və modellərin seçilməsi üzrə təkliflərin hazırlanması və tətbiqi prosesində iştirak etməsi;
• Filial və baş ofis struktur bölmələrində aparılan biznes proseslərin qiymətləndirilməsi, risklərin optimallaşdırılması məqsədi ilə monitorinqlərin keçirilməsi və təkliflərin verilməsi;
• Əməliyyat risklərinin təhlil edilməsi prosesində lazımi hesabatlıqların tərtib edilməsi, əsas risk indikatorlarına dair məlumatların toplanması və analizlərin həyata keçirilməsi;
• Müəyyən edilmiş riskləri azaltmaq üçün tədbirlər planını hazırlamaq, müvafiq strukturlarla müzakirə edərək icrasını davam etdirmək;
• Bank risklərinin ölçülməsi və modellərin seçilməsi üzrə təkliflər hazırlayır və tətbiqi prosesində iştirak ediilməsi;
• Bank riskləri üzrə risk xəritəsinə davamlı nəzarət prosesinin həyata keçirilməsi;
• Bankda risk mədəniyyətinin yüksəldilməsi məqsədilə filial və baş ofis struktur bölmələrində maarifləndirmə işlərinin həyata keçirilməsi;
• Daxili hesabatların hazırlanması.
• Bankın ABİS-də aparılan əməliyyatların təhlili bacarığı;
• Bank fəaliyyətinə dair qanunvericiliyi və normativ hüquqi aktları bilməsi;
• Korporativ və işgüzar yazışmaların aparılması bacarığı;
• Ünsiyyətqurma bacarıqları;
• Komandada və fərdi şəkildə işləmək bacarığı;
• Dəqiqlik, şəffaflığa bağlılıq;
• Analitik və məntiqi düşünmə qabiliyyəti;
• Yüksək qavrama bacarığı və detallara fikir vermə qabiliyyəti;
• Operativlik, işə yüksək enerji və həvəslə yanaşmaq, pozitivlik;
• İqtisadi və ya hüquqi sahələri üzrə ali təhsil
• Azərbaycan dili səlis, rus və ingilis dili arzuolunandır.