“Ziraat Bank Azərbaycan” ASC İnformasiya Texnologiyaları departamentinə “Baş PL/SQL Developer” vəzifəsinə işə dəvət edir
Əsas vəzifələr:
• İstifadəçilərin tələblərinə cavab verən yeni statistik və analitik hesabatların tərtib olunması və mövcud hesabat sorğularının dəstəklənməsi;
• Hesabat məlumatlarının reallığının yoxlanılması;
• Mövcud sorğular üçün optimallaşdırma çalışmasının (performance tuning) edilməsi;
• Texniki spesifikasiyaların hazırlanması;
• Davamlı olaraq problem həlləri təklif edilməsi və MIS, MKR hesabatı ilə bağlı istifadəçi suallarına/problemlərinə cavab verilməsi.
• İnformasiya Texnologiyaları ixtisası üzrə Bakalavr və ya Magistr dərəcəsində ali təhsil;
• Analitik təfəkkür və alqoritmik düşünmə qabiliyyəti;
• Bank sektorunda minimum 5 il iş təcrübəsi;
• Yaxşı səviyyədə Oracle SQL və PL/SQL proqramlaşdırma dilləri bili;
• Mövcud məlumatları, cədvəlləri, sorğuları, saxlanılan prosedurları, hesabatları və s. (packages, procedures, pipeline functions, indexes, materialized views, bulk collection) təhlil etmək bacarığı;
• Performansın tənzimlənməsi və sorğu optimallaşdırılması təcrübəsi;
• JSON obyekt tipi ilə işləmək bacarığı;
• SQL, PL/SQL sahəsində minimum bir il iş təcrübəsi;
• DWH (Data Warehouse) üzrə biliklər;
• Əlaqədar sahələrdə sertifikatın olması üstünlükdür;
• Hər hansı obyekt yönümlü proqramlaşdırma dillərindən birini bilməli;
• MS Excel bacarıqlarının yüksək səviyyədə olması arzuolunandır;
• Rus və ingilis dillərində yazışma və ünsiyyət səviyyəsində biliklər;
• Yeni məlumatları tez anlamaq, saxlamaq və tətbiq etmək bacarığı, sürətli öyrənmə bacarığı;
• İş prosedurlarına dair texniki sənədlər hazırlamaq bacarığı;
• Daxili bank sistemində lazımi konfiqurasiyaların aparılması.
Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər Avqust ayının 15-dək öz CV formalarını cv@ziraatbank.az elektron ünvanına təqdim etməlidirlər. Müraciət məktubunun mövzu hissəsində “Baş PL/SQL Developer” qeyd etməyiniz vacibdir.
İşəqəbul prosesinin növbəti mərhələsi üçün yalnız seçilmiş namizədlərlə əlaqə saxlanılacaqdır.