Bu elanın vaxtı bitib. Əməliyyat riskləri üzrə mütəxəssis vakansiyaları üçün bura keçid edin!
• Qeyri-maliyyə risklər üzrə iştahanın müəyyən edilməsi, idarə edilməsi və monitorinqi;
• Risk iştahası üzrə limitlərin pozulması hallarında tədbirlər planının təqdim edilməsi;
• Fəlakət və ya digər gözlənilməz hallar zamanı bankın normal fəaliyyətini davam etdirmək üçün strategiyaların işlənib hazırlanmasına dəstək;
• Bankın bütün yeni və mövcud normativ sənədlərinin və məhsullarının nəzərdən keçirilməsi - potensial qeyri-maliyyə riskinin başvermə ehtimalının yoxlanılmasına dəstək;
• Ssenarilərin təhlil edilməsi və stress testlərin icrası;
• Bankın fəaliyyətinin davamlı izlənilməsi və qeyri-maliyyə risklərinin baş vermə ehtimalının təhlil edilməsi;
• Bankdaxili səlahiyyətlərin idarə edilməsi prosesinə nəzarət və səlahiyyət matrisinin vaxtında yenilənməsinə dəstək;
• Bankın müvafiq funksiyaları üçün qeyri-maliyyə riskləri üzrə tədrisin təmin edilməsi və risk mədəniyyətinin inkişaf etdirilməsi;
• Bankda RCSA (Risklərin və Nəzarət Mexanizmlərinin Özünü Qiymətləndirmə) proyektinin icrasında dəstək;
• Risk sahibləri, qarşı tərəflər və maraqlı tərəflərlə daimi əməkdaşlıq;
• Risklərin idarə edilməsi üzrə idarəetmə sənədlərinin (siyasət və proseduralar) yenilənməsində dəstək;
• Risk Menecerinin göstərişi üzrə RM təqdimatlarının və hesabatların hazırlanması;
• Biznes bölmələrinin üzləşdiyi əsas riskləri müəyyən edən və qiymətləndirən risk registrlərini və risk göstəricilərini ehtiva edən müvafiq hesabatların hazırlanması və yenilənməsi;
• Təhsil: iqtisadiyyat, statistika, analitika, risklərin idarəedilməsi, informasiya texnologiyaları və ya digər müvafiq sahələrdə bakalavr dərəcəsi.
• Təcrübə: müvafiq sahə üzrə minimum 0-1 il təcrübə.
• Xarici dil: ingilis (yaxşı), rus (arzuolunandır).
• Digər: güclü analitik və problem həll etmə bacarıqları ilə yanaşı risk qiymətləndirmə bacarıqları, qərar qəbul etmə, hesabat hazırlama, güclü yazılı və şifahi ünsiyyət, münaqişələrin həlli bacarıqları.
• Üstünlük verilir: bankın məhsul və xidmətləri barədə məlumatlılıq, Mərkəzi Bankın təlimatları ilə işləmə bilikləri, daxili nəzarət və ya audit təcrübəsi əlavə üstünlükdür.