Bu elanın vaxtı bitib. Əməliyyat riskləri üzrə mütəxəssis vakansiyaları üçün bura keçid edin!
• Qeyri-maliyyə risklər üzrə iştahanın müəyyən edilməsi, idarə edilməsi və monitorinqi;
• Risk iştahası üzrə limitlərin pozulması hallarında tədbirlər planının təqdim edilməsi;
• Fəlakət və ya digər gözlənilməz hallar zamanı bankın normal fəaliyyətini davam etdirmək üçün strategiyaların işlənib hazırlanması;
• Bankın bütün yeni və mövcud normativ sənədlərinin və məhsullarının nəzərdən keçirilməsi - potensial qeyri-maliyyə riskinin başvermə ehtimalının yoxlanılması;
• Ssenarilərin təhlil edilməsi, stress testlərin icrası və icrasına nəzarət;
• Risklərin təhlili zamanı potensial itkilərin hesablanması və insidentlər ilə üzləşdirilməsi;
• Əməliyyat risklərinin bankın kapitalına olan təsirinin hesablanmasına dəstək;
• Risk iştahası bəyannaməsi (RİB) limitlərinin və tolerantlıq səviyyəsinin pozulmasının və statusunun davamlı nəzərdən keçirilməsi;
• İnsidentlərin və risklərin idarəedilməsi sisteminə daxil olan sorğuların vaxtında və operativ şəkildə icrası;
• Insidentlər üzrə müvafiq hesabatların hazırlanması;
• Audit hesabatları ilə iş - aşkarlanmanın və təbdirlər planının dəyərləndirilməsi, risk səviyyəsinin qiymətləndirilməsi, lazımi halda məsul şəxslərdən əlavə tədbirlər planının tələbi, auditlə yekun nəticələrin razılaşdırılması;
• Yeni strateji təşəbbüslər, layihələr və xidmətlər üzrə təkliflərdə qeyri-maliyyə risklərinin müəyyən edilməsinə və qiymətləndirilməsinə yekun rəyin verilməsi;
• "PAŞA Qrup" dan göndərilən sənədlərin nəzərdən keçirilməsi;
• Bank məhsulları ilə bağlı limitlərin təyin edilməsinə yekun rəyin verilməsi;
• Səlahiyyət matrisinin yenilənməsi və müntəzəm olaraq əlavərin edilməsinə nəzarət; matrisə səlahiyyətlərin daxil edilməsi üçün əməliyyat təlimatlarının hazırlanması;
• Bankın müvafiq funksiyaları üçün qeyri-maliyyə riskləri üzrə tədrisin təmin edilməsi və s.
• Təhsil: iqtisadiyyat, statistika, analitika, risklərin idarəedilməsi, informasiya texnologiyaları və ya digər müvafiq sahələrdə bakalavr dərəcəsi.
• Təcrübə: minimum 3-5 il Bank sahəsi üzrə təcrübə.
• Xarici dil: ingilis (yaxşı), rus (arzuolunandır).
• Kompüter bilikləri: "Microsoft Office" proqramları.
• Digər: güclü analitik və problem həll etmə bacarıqları ilə yanaşı risk qiymətləndirmə bacarıqları, qərar qəbul etmə, hesabat hazırlama, güclü yazılı və şifahi ünsiyyət, münaqişələrin həlli bacarıqları.
• Üstünlük verilir: risklərin qiymətləndirilməsi üzrə təcrübə, Mərkəzi Bankın təlimatları ilə işləmə təcrübəsi, proseslərin təhlili, daxili nəzarət və ya audit təcrübəsi əlavə üstünlükdür.