- Ən son təhlükəsizlik və texnologiya inkişafından xəbərdar olmaqla yaranan kibertəhlükəsizlik təhdidlərini və onları idarə etmə yollarının araşdırılması və riskləri qiymətləndirilmək;
- Əsas İT funksiyalarının müəyyən edilməsi ilə risklərin idarə edilməsi və nəzarət mexanizmini təkmilləşdirilmək;
- Səlahiyyətli sistem istifadəçiləri tərəfindən icazələrdən sui-istifadə hallarının monitorinqi də daxil olmaqla buraxılışların idarə etmək;
- Diaqnostika, problemlərin həll yollarının araşdırılması, problemlərin prioritetləşdirilməsi, risklərin tezlik və təsirini qiymətləndirilmək, mitiqasiya tədbirlərini təklif etmək;
- Bankda İT və Cyber risklər üzrə təhlükəsizliyin və risklərin minimallaşdırılması üçün ən yaxşı təcrübələr üzrə əməkdaşların məlumatlandırmaq və təlimləri təşkil etmək;
- Əməliyyat risklərinin idarə edilməsi prosesində risk indikatorlarına dair məlumatları toplanmaq, təhlilləri həyata keçirilmək və lazımi hesabatların tərtib olunması üzrə təkliflər verməklə hesabatlığı aparmaq;
- Kompüter sistemindəki zəifliklərin araşdırılmaq və təhlükəsizlik məqsədləri üçün analitik təhlil və insident üzrə texniki tədbirləri hazırlamaq;
- Baş vermiş və ehtimal edilən risklərin davamlı olaraq monitorinq etmək;
- Rəqəmsal innovasiya sahəsi üzrə çıxa biləcək risklərin aşkar etmək və risklər üzrə mitiqasiya tətbirlərini hazırlamaq.
Namizədə tələblər:- Ali təhsilə;
- Komandada iş bacarıqlarına;
- İnduktiv və analitik təhlil bacarığına;
- Dyntrace, Rebbid , Zabbix və s kimi monitorinq tool-larla işləmə bacarığına;
- PLSQL üzrə biliklərə (Oracle SQL);
- Şəbəkə avadanlıqlarında məlumatlara (Paloalto, Cisco, Firewalls);
- Server əməliyyat sistemləri üzrə biliklərə (windows server 2019, LinuxOS);
- Problemləri həll etmə bacarığına malik olan şəxsdir;