Bu elanın vaxtı bitib. Maliyyə analitiki vakansiyaları üçün bura keçid edin!
• Müştərilərlə aparılan əməliyyatlar zamanı cinayət və qeyri-qanuni yolla əldə edilmiş gəlirlərin leqallaşdırılmasının vaxtında qarşısının almaq və aparılan bank əməliyyatları üzərində səmərəli nəzarət mexanizmini həyata keçirmək;
• ƏL/TMM üzrə yeni qəbul edilmiş milli qanunvericilik və beynəlxalq standartlar haqqında bankın əməkdaşlarına məlumatlar hazırlamaq;
• Xidməti məlumatların təhlükəsiz saxlanılmasını və yalnız ƏL/TMM üzrə qanunla müəyyən edilmiş məqsədlər üçün istifadəsini təmin etmək;
• Həyata keçirilmiş əməliyyatlarda ƏL/TMM risklərinin müəyyən edilməsi məqsədilə bankın müvafiq struktur bölmələrinin əməkdaşları ilə əlaqə yaratmaq;
•  Bankın struktur bölmələrindən ƏL/TMM ilə bağlı daxil olan sorğuların cavablanırılması
• Müxbir və digər banklardan gələn anketlərin doldurulması və cavablandırılması prosesini həyata keçirmək;
• Şöbənin əsasnaməsində nəzərdə tutulmuş digər funksiyaları həyata keçmək və şöbə rəisinin cari tapşırıqlarını yerinə yetmək.
• Xarici dövlətlərin firma və təşkilatları, embarqo və sanksiyalar tətbiq olunmuş hüquqi və fiziki şəxslər, həmçinin siyasi xadimlərinin pul vəsaitləri və ya digər əmlakla əməliyyatlarına nəzarət edilməsi (WORLD-CHECK və.s məlumat-axtariş informasiya sistemlərinin xidmətlərindən istifadə etməklə)
• Bankın xidmət və məhsullarından qanunla qadağan olunmuş məqsədlərlə istifadəsinə yol verilməməsi üçün müştəri və benefisiarların eyniləşdirilməsinin və verifikasiyasının aparılmasına nəzarət etmək;
• Şell tipli banklarla müxbir əlaqələr yaratmağa və belə banklar tərəfindən bankın hesablarından istifadə etməyə yol verməmək məqsədilə respondent bankların eyniləşdirilmə və verifikasiyasını təmin edir;
• Azərbaycan Respublikasının ərazisində fəaliyyət göstərən dini təşkilatların, qeyri-hökumət təşkilatlarının, o cümlədən xarici dövlətlərin qeyri-hökumət təşkilatlarının filial və nümayəndəliklərinin bank hesabları üzrə əməliyyatlar və həmin təşkilatlara xarici mənbələrdən verilən maliyyə vəsaitlərinin hərəkətinə nəzarət etmək.
• Ali təhsil (iqtisadi);
• Bank işi sahəsində 1 illik iş stajı;
• Azərbaycan və İngilis dili- mükəmməl, Rus dili-orta səviyyədə bilmək;
• Kompüter proqramlarında işləmək qabiliyyəti (Microsoft Office, FlexCube, Business İntelligence, Caspel və s.);
• Azərbaycan Mərkəzi Bankının ÇPY və TQM sahəsinə aid olan təlimat və sair normativ-hüquqi sənədlərə müvafiq işləmək;
• Analitik təhlil etmə qabiliyyəti;
• Şübhə doğuran əməliyyatlara diqqət etmək bacarığı;
• İnsanlarla işgüzar ünsiyyət qurmaq bacarığı;
• Məsuliyyətli və peşəkar olmaq.