Bu elanın vaxtı bitib. Organisational Development Specialist vakansiyaları üçün bura keçid edin!
PASHA Holding invites experienced candidates to fill the position of Organizational Culture specialist within Ecosystem.
Job description:
• Support in designing and implementing event and communication strategies that align with the Ecosystem’s branding objectives;
• Plan, organize, and execute a variety of events, including the Kick-off Event, Leadership Day, Annual Unity Day, and collaboration events with universities and other events with internal and external partners to promote the Ecosystem;
• Coordinate all aspects of event logistics, including venue selection, speaker invitations, participant registration, technical arrangements, on-site management and etc.;
• Develop detailed event agendas that align with the branding, incorporating presentations, panel discussions, workshops, and networking opportunities;
• Create engaging content, ensuring timely communication and follow-up with stakeholders and participants;
• Develop and implement promotional strategies for both internal and external events, utilizing various communication channels such as newsletters, social media, and internal platforms to maximize participation and engagement;
• Gather feedback from attendees and manage post-event communications. Prepare post-event reports that include performance metrics, attendee feedback, budget adherence, and recommendations for future improvements;
• Develop and monitor onboarding platforms for new hires, including the production of high-quality videos featuring of ecosystem leaders and other content creation sessions considering a dedicated platform for expatriates, ensuring a smooth integration and positive employee experience;
• Design and implement team-building activities and internal communication events to enhance employee engagement, collaboration, and a sense of community within the Ecosystem;
• Write, edit, and proofread engaging and informative content for internal communication materials, ensuring alignment with company values and strategic priorities;
• Propose innovative formats, tools, and techniques to engage diverse employee groups and external stakeholders effectively.
Experience, Competencies and Skills Required:
• Undergraduate or Graduate degree in Event Management, Corporate Communications, or a related field;
• Minimum of 4 years of total work experience, including 2 years in a area;
• Proven experience in planning and executing events, as well as developing and managing communication channels;
• Experience in event planning, communication, and content development;
• Proficiency in Azerbaijani, English, and Russian.