Bu elanın vaxtı bitib. Valyuta Bazarları üzrə Mütəxəssis vakansiyaları üçün bura keçid edin!
Vəzifənin funksiyaları:
• Xarici maliyyə bazarlarında bağlanılmış əqdlər üzrə müxabirləşmələri Mərkəzi Bankın portfel idarəetmə sistemi vasitəsilə həyata keçirmək;
• Gündəlik avtomatik uçot prosesi xaricində qalan əqdlər üzrə müxabirləşmələri Mərkəzi Bankın portfel idarəetmə sistemində həyata keçirmək;
• Xarici valyutada olan maliyyə aktivlərinin gündəlik əsasda yenidən qiymətləndirməsini Mərkəzi Bankın portfel idarəetmə sistemi vasitəsilə həyata keçirmək;
• Valyuta ehtiyatlarının idarə edilməsi ilə bağlı daxili sistemlər/mühasibat hesabları arasında tutuşdurma (rekonsiliasiya) aparmaq və yaranmış fərqlərin aradan qaldırılması istiqamətində işlər aparmaq;
• Maliyyə idarəetməsi departamenti tərəfindən təqdim olunan maliyyə alətləri üzrə uçot sxemlərini Mərkəzi Bankın portfel idarəetmə sistemində tətbiq etmək;
• Yeni uçot sxemləri üzrə mühasibat yazılışlarının aparılması üçün Mərkəzi Bankın portfel idarəetmə sistemində balans, gəlir və xərc hesablarını açmaq;
• İnvestisiya mühasibatlığı ilə bağlı hesabatların əldə edilməsi və zərurət yarandıqda araşdırmaların aparılması məqsədilə kastodiana və xarici menecerlərə müraciət etmək;
• Mərkəzi Bankın portfel idarəetmə sisteminin mühasibatlığı/uçotu sferası ilə bağlı həll olunması zəruri olan məsələlər olduqda dəstəkləyici şirkətə müraciət etmək və onların həllində iştirak etmək;
• Departamentin rəhbərliyinin tapşırığına əsasən bölmənin fəaliyyət istiqaməti üzrə digər işləri icra etmək.
Davranış kompetensiyaları
• Analitik təhlil etmə;
• Stressə davamlılıq;
• Təşəbbüskarlıq;
• Təkmilləşməyə meyllilik;
• Məsuliyyətlilik;
• Ünsiyyətqurma bacarığı;
• Vaxtın idarəedilməsi.
Texniki kompetensiyalar
• Riyazi statistika və riyazi modelləşdirmə;
• Makroiqtisadiyyat;
• Ekonometrika;
• Maliyyə sistemi, maliyyə bazarları və alətləri;
• Sabit gəlirli qiymətli kağızlar bazarı;
• İnvestisiya portfelinin idarə olunması;
• Risklərin idarə edilməsi;
• VBA Macros və ya Python və ya R.